LEADER pagastos

LEADER projekti Siguldas novada pagastos

Lai labāk izprastu, kā LEADER programmā iekļautais ES atbalsts var palīdzēt tavai idejai, tava uzņēmuma attīstībai vai tavas ģimenes un apkārtējo novadnieku labklājības veicināšanai, vērtīgi ir paskatīties, kā to izmanto citi un kur tavā pagastā ir veiktas aktivitātes LEADER projektu ietvaros. Citu veiksmīgā pieredze gan palīdz, gan iedvesmo.

Raugi, kādas LEADER aktivitātes  līdz šim ir veiktas Siguldas novada pagastos, kas atrodas biedrības "Lauku Attīstības Partnerība" pārraudzībā.

LEADER projekti Siguldas pilsētā un pagastā


Sabiedrības labklājības veicināšana ar iedzīvotāju nodibināto biedrību palīdzību

Biedrība "Cerību spārni"- nodrošina dažāda vecuma cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Piesaistot LEADER atbalstu, SAC "Kārkli" tika izveidots bērnu rotaļu laukums ar gumijas segumu, uzstādītas rotaļu iekārtas, šūpoles, trenažieris, soliņš utt.


Sociālās aprūpes biedrība "Saullēkts" - sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus vientuļajiem pensijas vecuma cilvēkiem. Ar mērķi uzlabot pakalpojumu, tika piesaistīts LEADER finansējums, lai izbūvētu liftu sociālās aprūpes centrā.


Siguldas Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" atbalsta biedrība - ar mērķi paplašināt skolas materiāli tehnisko bāzi, piesaistot LEADER finanses, tika iegādāti mūzikas instrumenti mūzikas skolas audzēkņiem.


Laurenču sākumskolas vecāku atbalsta biedrība - ar mērķi sniegt iespēju kvalitatīviem pasākumiem skolas aktu zālē ar mākslinieku piedalīšanos, piesaistot LEADER atbalstu, tika veikta deju grīdas izbūve, iegādāti aizkari, gaismas un skaņas aprīkojums.


"Sporta klubs Kore" biedrība - ar mērķi dažādot sabiedriskās aktivitātes Jūdažu ezerā, piesaistīja LEADER finanses, lai iegādātu SUP dēļus, glābšanas vestes, hidrotērpu komplektu, kas būtu publiski pieejams.Siguldas Romas katoļu draudze - ar mērķi uzlabot pasākumu pieejamību un vides estētiku realizēja LEADER projektu - iegādājās aprīkojumu - invalīdu pacēlāju, krēslus, galdus. Kā arī veica teritorijas bruģēšanu un apgaismošanu.Siguldas novada domes ar LEADER atbalstu īstenotie projekti


Mores amatu mājas pārbūve - Ar mērķi izveidot harmonisku vidi centra apmeklētājiem, tika piesaistīts LEADER finansējums, lai izstrādātu būvprojektu, veiktu būvuzraudzību un būvniecību. Tāpat  arī iegādātu tehnisko aprīkojumu - mēbeļu komplektus, pārtinamo galdu.Uzņēmēju aktivitātes


SIA "Koki staigā" - Mērķis bija izveidot jaunu pakalpojumu  - lielu koku pārstādīšanu.  Ar LEADER atbalstu tika iegādāta koku pārstādīšanas iekārta, veikta darbinieku apmācība un īstenotas sabiedriskās aktivitātes jaunā pakalpošana virzīšanai tirgū.

"Wild Kids" bērnu uzraudzības centrs - Ar mērķi radīt motivējošu un daudzpusīgi attīstošu vidi bērniem, tika iegādāta rotaļu māja, kur cept smilšu kūkas, kā arī biroja aprīkojums dažādu izziņas un rotaļu materiālu sagatavošanai.


SIA "Tarzāns" - ar mērķi attīstīt konkurētspējīgu autoskolas treniņu pakalpojumu bērniem, tika veikta 8 elektro autombīļu iegāde


SIA "ELLY", Guntis Eglītis - ar mērķi izgatavot suvenīrus no Latvijā iegūtām izejvielām tā popularizējot Siguldas novadu, tika iegādāts aprīkojums  - slīpmašīnas, pulēšanas un ruļļveida mašīnas, akmens zāģis u.c. instrumenti.


SIA "BeeTech Services"- nodrošina informatīvi tehnoloģiskos pakalpojumus biškopjiem un ir izstrādājis dravas pārvaldības digitālo aplikāciju `BEEKING`. Ar mērķi atvieglot biškopju darbu un padarīt to daudz efektīvāku ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību, tika izstrādāta Digitālo dravas pierakstu jaunas funkcionalitātes izveide, izmantojot bezkontaktu nolasītājus.


SIA "Siguldas saldējums" - ir neliels ģimenes uzņēmums, kurā top saldējumi no īpaši izmeklētām izejvielām pēc pašu receptēm. Īsts piens, krējums, vietējās ogas. Lai modernizētu saldējuma ražotni, ar LEADER atbalstu tika iegādāta jauna saldējuma gatavošanas iekārta.


SIA "Stirna Ozolā" - uzņēmums, kas ir tikpat unikāls kā tā nosaukums. Unikāli arī tā ražotie produkti - līdzi ņemams ēdiens un kūkas, kas gatavotas no riekstiem un augļiem (bez piena produktiem, miltiem olām un cukura). Ar mērķi uzlabot ražotnes tehnisko stāvokli un darba apstākļus, tika piesaistīts LEADER atbalsts, lai iegādātu jaunu ražošanas aprīkojumu un uzņēmuma administrēšanai nepieciešamo tehniku.


SIA "Teltis pasākumiem"- uzņēmums, kas sniedz pasākuma inventāra nomas pakalpojumus. Lai paplašinātu saimniecisko darbību arī lauku teritorijā, LEADER projekta ietvaros tika iegādāts koka kubls - mucveida koka pirts un teltis. Šie aprīkojumi pieejami nomai.


Siguldas tūrisma uzņēmumu attīstība


SIA "LKOM" (glempings KLAUKAS Gaujas krastā) - darbojas veselos 3 virzienos - ražo bezalkoholisko "Kombuča dzīvības dzērienu", sniedz glempinga pakalpojumus, un nodarbojas ar biškopību. Ar mērķi paplašināt un attīstīt glempingu un piedāvāt klientiem atpūtas iespējas, piesaistot LEADER atbalstu, tika iegādātas 8 teltis un inventārs teritorijas kopšanai - zāles trimeris, zāles pļāvējs, motorzāģis, augstspiediena mazgātājs.

SIA "Starkite" Siguldas novada Jūdažos - aicina izmēģināt spēkus un azartu ūdens sporta veidos. Ar mērķi attīstīt ūdens aktīvās atpūtas centru Jūdažu ezera krastā, LEADER ietvaros tika iegādātas laivas, SUP dēļi, buru katamarāni, kaitborda komplekts, burāšanas komplekts u.c.

Brīvdienu māja "Mednieku namiņš" - bijušais barona muižas medību nams un baroneses tējas namiņš tagad ir pārvērsts par brīvdienu māju ar vēsturisku gaisotni. Par mērķi izvirzot teritorijas labiekārtošanu, lai uzlabotu viesu labsajūtu, ar LEADER atbalstu tika veikti ēkas remontdarbi, izbūvēta autostāvvieta, akmeņu krāvums gar zemes gabala robežu, papildaprīkojums telpās.


Saimnieciskās darbības veicēja Ilze Urtāne -  ir trīs bērnu mamma, kas vada un organizē viesu izmitināšanas pakalpojumus. Viņas mērķis bija izveidot uzņēmumu un uzsākt dzīvojamās mājas rekonstrukciju, lai pārveidotu to par brīvdienu māju, kas sniedz nomas pakalpojumus. Piesaistot LEADER finanses, tika veikti labiekārtošanas darbi un iegādāts aprīkojums izmitināšanas pakalpojumu sniegšanai.


SIA "Makara tūrisma birojs"- ir ģimenes uzņēmums, kas piedāvā atpūtniekiem laivu un plostu braucienus. Ar mērķi attīstīt uzņēmējdarbību, ieviešot ekoloģisku transportlīdzekļu un elektrorolleru nomu, ar LEADER atbalstu tika iegādāti vairāki elektrorolleri.

Kempings "Jaunzāģeri"  -  ģimenes uzņēmums, kas piedāvā tūrisma pakalpojumus. Ar mērķi dažādot atpūtas vietas "Jaunzāģeri" piedāvāto pakalpojumu klāstu, tika piesaistīts LEADER atbalsts, lai izbūvētu papildu 2 kempinga mājiņas, iegādātu matračus un guļvietu aprīkojumu, kā arī iegādāti 6 jauni ūdens velosipēdi un to inventārs. Izbūvēta arī administrācijas ēka.


LEADER projekti Sējas novadā

Lai gan kopš novadu reformas Sējas pagasts vairs nav biedrības "Lauku Attīstības partnerība" projektu izskatīšanas pārziņā, Sēja ir bijusi biedrības uzraugāmā teritorija daudzus gadus, tādēļ arī tagadējā Sējas pagastā ir virkne projektu, kas īstenoti ar LEADER atbalstu.

Minēsim redzamākos no tiem.


Sabiedrības labklājības veicināšana ar iedzīvotāju nodibināto biedrību palīdzību

Biedrība Murjāņu nami - bērnu rotaļu laukuma un aktīvās zonas izveide Murjāņos pie sporta ģimnāzijas.

Uzstādīts rotaļu laukums,  trenažieri, ieklāts drošs segums.


Biedrība "Pabažu kungi"- lai organizētu sportiskās aktivitātes Sējas un kaimiņu pagastu iedzīvotājiem, tika iegādāts aprīkojums ūdens sporta aktivitātēm - sup dēļi, airi, drošības vestes.

Tāpat ar LEADER atbalstu izveidots Hokeja laukuma segums.


Sējas pašvaldības ar LEADER atbalstu realizētie projekti


Sējas novada dome  - ar LEADER atbalstu rekonstruēja Lojas ciema sporta laukumu un iegādājās tam aprīkojumu ar mērķi veicināt aktīvo atpūtu Lojas ciemā. Tika izbūvēts futbola laukums, izvietots volejbola un basketbola spēļu laukuma apgaismojums, uzstādīti skatītāju soliņi, izbūvēta vasaras ūdensapgādes sistēma.

Kā arī ierīkotas tāllēkšanas bedres, autostāvvieta un veikti citi labiekārtošanas darbi.

AR LEADER atbalstu izveidota arī  velo trase Lojas ciemā


Uzņēmēju aktivitātes


SIA Jaunmelluži - audzē cidonijas un smiltsērkšķus 20 HA platībā. Lai turpinātu veiksmīgi ražot tīru un kvalitatīvu produkciju, ar LEADER atbalstu ir iegādāta jauna pārstrādes iekārta - ābolu šķēlētāji, profesionāli ogu žāvētāji, sulu pasterizētājs.


Rinalds Bukšs, Sējas tītari - ar LEADER atbalstu iegādāts ražotnes tehniskais aprīkojums - profesionāla virtuve un iekārtas  BIO tītara gaļas pārstrādei.


Māris Simanovičš - Ar LEADER atbalstu iegādāta mobilā sulu spiešanas stacija.


Turpinājums par pārējiem pagastiem drīz sekos......